Realizacja projektu "Kreatywność kluczem do sukcesu"

1. Spotkanie przygotowawcze dla młodzieży.

W grudniu 2014 odbyło się spotkanie przygotowawcze dla młodzieży. Młodzi ludzie mogli poznać cele, założenia projektu oraz działania, które będą prowadzone w trakcie jego realizacji.

2. Przyloty wolontariuszy.

W styczniu 2015 roku do Polski przylecieli wolontariusze z Hiszpanii - Alberto Garcia Gallardo i Sara Fuentes Izquierdo, którzy realizują projekt "Kreatywność kluczem do sukcesu" w ramach Wolontariatu Europejskiego i Programu Erasmus+. Na lotnisku czekały na wolontariuszy młodzieżowe delegacje z plakatami powitalnymi.

3. I spotkanie z młodzieżą.

Po przylocie do Polski wolontariusze spotkali się z młodzieżą biorącą udział w projekcie - projekt zakłada szeroką współpracę z młodzieżą z innych krajów, a jednym z jego zadań jest aktywizacja młodych ludzi w różnych dziedzinach.

 

4. Warsztaty o Wolontariacie Europejskim i Programie ERASMUS+.

23 stycznia 2015r. odbyło się spotkanie o Wolontariacie Europejskim i Programie ERASMUS+. W czasie warsztatów można było uzyskać informacje na temat nowego projektu realizowanego w GPCKiE w Plichtowie, Programu ERASMUS+ i Wolontariatu Europejskiego. Nasz wolontariusz zaprezentował również podstawowe informacje o organizacji wysyłającej i swoim miejscu, co umożliwiło lepsze poznanie jego sylwetki. Spotkaniu towarzyszyły działania mające na celu integrację.

5. Warsztaty o stereotypach.

30 stycznia 2015 roku odbyły się warsztaty o stereotypach dotyczące różnych narodów Unii Europejskiej, młodzi ludzie pracowali w grupach wymieniając poglądy. Ponadto spotkanie miało na celu lepsze poznanie Polski - jako kraju goszczącego w projekcie Wolontariatu Europejskiego.

6. Dzień Hiszpański.

Podsumowaniem pierwszego tygodnia ferii w GPCKiE w Plichtowie był "Dzień Hiszpański", który został zaplanowany na 6 lutego 2015 roku. Nasi wolontariusze poprowadzili najpierw warsztaty dla dzieci ze Szkoły Podstawowej w Starych Skoszewach. Dotyczyły one Hiszpanii, jej historii, położenia geograficznego, a przy okazji dzieci mogły nauczyć się kilku podstawowych zwrotów w języku hiszpańskim. Dalsza część dnia odbyła się w GPCKIE w Plichtowie. Dzieci i młodzież razem z wolontariuszami przygotowywały hiszpańskie tortille, potem grały w gry integracyjne. Kolejną częścią dnia były warsztaty papieroplastyki, w czasie których ich uczestnicy malowali hiszpańskie zabytki, ozdabiali wachlarze. Później odbywały się warsztaty ceramiki artystycznej, gdzie dzieci lepiły figurki kojarzące się im z Hiszpanią. Między warsztatami uczyły się sztuki przygotowywania hiszpańskich przysmaków - torrijas i quesada. Dzień zakończył się degustacją przygotowanych słodkości oraz nauką kroków i wspólnymi tańcami europejskimi.

7. Warsztaty decoupage w Lipinach.

Nasi wolontariusze wzięli udział w warsztatach decoupage, które odbyły się w Szkole Podstawowej w Lipinach. Razem ze społecznością lokalną mieli okazję nauczyć się nowej techniki dekorowania i postarzania przedmiotów.

 

8. Zajęcia z wykorzystaniem masy solnej.

W GPCKiE w Plichtowie wolontariusze włączają się w prowadzenie różnorodnych zajęć. W czasie ferii zimowych stworzony został specjalny harmonogram zajęć, w którym pojawiło się dużo nowych aktywności dla dzieci. Jednym z warsztatów były zajęcia z wykorzystaniem masy solnej.

 

9. Język hiszpański dla dzieci.

W czasie ferii zimowych wolontariusze prowadzili warsztaty języka hiszpańskiego dla dzieci. Nauka języka hiszpańskiego miała formę interaktywną i połączona była z zabawami, grami oraz zajęciami ruchowymi dla najmłodszych. Warsztaty językowe są kontynuowane również teraz i odbywają się w każdy wtorek po południu (więcej informacji znajduje się w aktualnym harmonogramie).

 

 

10. Bal karnawałowo - walentynkowy w GPCKiE w Plichtowie.

Tradycją stało się już, że co roku w ostatni piątek ferii zimowych odbywa się bal karnawałowy dla dzieci. W związku z tym 13 lutego 2015 roku w GPCKiE w Plichtowie odbył się bal karnawałowo - walentynkowy w stylu latino. Dzieci przebrały się w różne stroje, co sprawiło, że dookoła było bardzo kolorowo. Tematyka latino związana była z tym, że na balu pojawili się nasi wolontariusze z Hiszpanii. W czasie spotkania dzieci mogły ozdabiać kartki i wrzucać je do poczty walentynkowej, brać udział w konkursach, zabawach. W czasie balu dominowały latynoskie rytmy. Wolontariusze uczyli dzieci wspólnych choreografii i malowali buźki.

 

11. Zajęcia językowe dla różnych grup wiekowych.

W czasie ferii wolontariusze z Hiszpanii prowadzili j. hiszpańskiego dla dzieci. W zajęciach uczestniczyła duża grupa dzieci, dlatego też postanowiliśmy je kontynuować. Obecnie odbywają się zajęcia językowe dla różnych grup wiekowych.

Dla dzieci:

  • j. hiszpański - wtorki godz. 16:30-17:30

 

Dla młodzieży:

  • j. hiszpański - piątki godz. 16:00 - 17:00
  • j. angielski - piątki godz. 17:00 - 18:00

 

Dla dorosłych:

  • j. angielski - poniedziałki godz. 17:00 18:00
  • j. hiszpański - wtorki godz. 17:30 - 19:00

12. Warsztaty dla młodzieży na temat bezrobocia.

W piątek 13 marca 2015 roku odbyły się warsztaty dla młodzieży na temat bezrobocia. Warsztaty pozwoliły na poznanie przyczyn i skutków bezrobocia. Połączone były również z dyskusją na temat alternatyw oraz możliwych rozwiązań związanych z tym zagadnieniem.

13. Warsztaty na temat mnemotechnik.

W piątek 27 marca 2015 roku odbyły się warsztaty na temat mnemotechnik. Młodzież miała okazję poznać skuteczne techniki uczenia się. Warsztaty były świetną okazją na sprawdzenie swoich umiejętności w zakresie szybkości i skuteczności uczenia się.

 

14. Lekcje języka hiszpańskiego dla dzieci.

Lekcje hiszpańskiego dla najmłodszych odbywają się w każdy wtorek (godz. 16:30-17:30)!

15. Warsztaty wiosenno - wielkanocne.

W ostatnim tygodniu przed Świętami Wielkanocnymi (30.03 - 1.04. 2015r.) odbyły się warsztaty wiosenno - wielkanocne dla dzieci i młodzieży ze świetlic w Starych Skoszewach, Byszewach, Kalonce oraz z Gminno Parkowego Centrum Kultury i Ekologii w Plichtowie. W czasie warsztatów dzieci poznawały j. hiszpański, zdobywały informacje na temat sposóbu obchodzenia świąt w Hiszpanii oraz przygotowywały wspólnie prace plastyczne.

16. Warsztaty dla dzieci z Przedszkola "Ekoludek".

15 kwietnia 2015r. odwiedziliśmy przedszkole "EKOLUDEK" i poprowadziliśmy warsztaty. Dzieci nauczyły się kolorów, liczb oraz piosenki - śmiało możemy powiedzieć, że j. hiszpański nie jest obcy nawet maluchom!

17. Warsztaty dla młodzieży - warsztaty na temat Wielkanocy oraz aktywności kształtujące kreatywność.

17 kwietnia w GPCKiE w Plichtowie było bardzo międzynarodowo. W czasie warsztatów "Bądź otwarty, bądź kreatywny" pracowaliśmy z młodymi ludźmi z Hiszpanii, Serbii, Ukrainy, Rumunii, Gruzji i Polski. Mogliśmy się spotkać w międzykulturowym gronie, a wszystko za sprawą naszych gości, wolontariuszy z organizacji FERSO. W czasie warsztatów mieliśmy okazję porozmawiać o tradycjach wielkanocnych, które są obecne w różnych krajach europejskich. Oprócz tego nie zabrakło różnych kreatywnych zadań!

18. Polsko - hiszpański DZIEŃ SPORTU.

26 kwietnia odbył się polsko - hiszpański Dzień Sportu. Sara i Alberto zadbali o hiszpańską muzykę oraz komentarz do meczów w ich ojczystym języku. Wraz z innymi europejskimi wolontariuszami grali również w siatkówkę w turnieju o Puchar Wolontariuszy EVS.
Poza siatkówką dla drużyn mieszanych, odbyły się też turnieje piłki nożnej, siatkówki dla dzieci i petanque. Za udział w tym sportowym wydarzeniu dziękujemy wszystkim fanom sportu oraz wolontariuszom z organizacji FERS.

Dzięki temu wydarzeniu mogliśmy promować wolontariat wśród dużej grupy młodych ludzi, dzieci i dorosłych!

zobacz galerię zdjęć

19. Warsztaty o rozmowie kwalifikacyjnej oraz przygotowywaniu CV.

27 kwietnia 2015r. w Gminno Parkowym Centrum Kultury i Ekologii w Plichtowie odbyły się warsztaty, które dotyczyły pisania CV oraz przeprowadzania i przygotowywania się do rozmowy kwalifikacyjnej. Warsztaty odbywały się w j. angielskim - młodzi ludzie mieli okazję wzięcia udziału w rozmowie kwalifikacyjnej odbywającej się w j. polskim i angielskim. Zapoznali się również z pytaniami, które mogą pojawić się w czasie rozmowy kwalifikacyjnej i sposobem odpowiadania na pytania zadawane przez potencjalnych pracodawców.

20. Warsztaty w Gimnazjum w Wiączyniu Dolnym.

We wtorek 28 kwietnia 2015r. wolontariusze odwiedzili Gimnazjum w Wiączyniu Dolnym. Prowadzili warsztaty dla młodzieży na temat pisania CV i listu motywacyjnego, rozmowy kwalifikacyjnej. Przy okazji warsztatów młodzież mogła dowiedzieć się więcej na temat Wolontariatu Europejskiego oraz Hiszpanii - kraju naszych wolontariuszy.


21. Ostatnie zajęcia językowe z wolontariuszami.

Pod koniec maja odbyły się ostatnie zajęcia języka hiszpańskiego poprowadzone przez naszych wolontariuszy z Hiszpanii - Sarę i Alberto. Był czas na naukę, zabawę i wspólne gry.


22. Spotkanie podsumowujące projekt "Kreatywność kluczem do sukcesu".

22 maja 2015r. odbyło się spotkanie podsumowujące projekt "Kreatywność kluczem do sukcesu". Na spotkaniu pojawiły się różne grupy uczestników projektu - przedstawiciele Gminy Nowosolna, grupa młodzieży z GPCKiE w Plichtowie, dzieci i młodzież ze świetlic gminnych, grupy uczestników zajęć językowych - j. hiszpańskiego i j. angielskiego, wolontariusze EVS z Fundacji FERSO oraz pracownicy GPCKiE w Plichtowie.
Spotkanie połączone było z prezentacją podsumowującą działania prowadzone w GPCKiE w Plichtowie oraz na terenie Gminy Nowosolna. Nasi wolontariusze - Sara i Alberto - otrzymali certyfikaty Youthpass potwierdzające ich udział w działaniu za granicą. Na spotkaniu zaprezentowane zostały dwa główne produkty projektu - film z tańcami europejskimi oraz broszura "Wzorowy kandydat na pracownika".
Bardzo dziękujemy wszystkim gościom za udział w spotkaniu, organizacji wysyłającej Ayuntamiento de Cuenca za współpracę oraz wsparcie, a naszym hiszpańskim wolontariuszom - Sarze i Alberto - za 4 miesiące wspólnej pracy i za ogromne zaangażowanie w projekt!
GRACIAS!

prezentacja podsumowująca projekt "Kreatywność kluczem do sukcesu"

23. Seminarium podsumowujące projekt "Kreatywność kluczem do sukcesu" dla młodzieży.

Pod koniec czerwca odbyło się seminarium podsumowujące projekt. Celem spotkania było omówienie realizacji projektu, stopnia realizacji jego celów oraz przeprowadzenie ewaluacji, która z pewnością korzystnie wpłynie na realizację kolejnych projektów w GPCKiE w Plichtowie.

24. Opracowanie ankiet przeprowadzonych w czasie realizacji projektu "Kreatywność kluczem do sukcesu".

ankieta ewaluacyjna przeprowadzona w czasie trwania działań wolontariuszy

ankieta ewaluacyjna przeprowadzona po zakończeniu działań wolontariuszy

BARDZO DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM OSOBOM, KTÓRE WZIĘŁY UDZIAŁ W PROJEKCIE ZA ICH WPARCIE ORAZ POŚWIĘCONY CZAS.

DZIĘKUJEMY RÓWNIEŻ NASZYM WOLONTARIUSZOM - SARZE I ALBERTO - ZA POMYSŁOWOŚĆ W REALIZACJI DZIAŁAŃ, ZAANGAŻOWANIE W PRACĘ I ZA WSPÓLNIE SPĘDZONY CZAS!


Archiwum aktualności

INFORMACJE O ODWOŁANYCH ZAJĘCIACH:


PLICHTÓW PRESS: CZASOPISMO MŁODYCH PASJONATÓW - NR 1


HARMONOGRAM ZAJĘĆGODZINY OTWARCIA ŚWIETLIC


Informacja o "cookies" Ważne: Ta witryna wykorzystuje pliki cookies. Użytkowanie witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies.

RODO w GPCKiE w Plichtowie
__________________________
Godziny otwarcia
GPCKiE w Plichtowie
:

Biuro czynne:
poniedziałek - piątek
godz.8:00-16:00

________________________

KONTAKT
informacje kontaktowe, teleadresowe
_____________________________

GODZINY OTWARCIA ŚWIETLIC

Regulamin uiszczania opłat za zajęcia
Załącznik nr 1 do Regulaminu - CENNIK: Odpłatność za uczestnictwo w zajęciach

REGULAMIN WYNAJMU SAL W GMINNO PARKOWYM CENTRUM KULTURY I EKOLOGII W PLICHTOWIE
ZAŁĄCZNIK NR 1 DO REGULAMINU WYNAJMU SAL W GPCKiE W PLICHTOWIE

Projekty Międzynarodowe

Ekologia, Klub Przyjaciół Ziemi, Turystyka kulturowa

Nasi goście

Naszą witrynę przegląda teraz 29 gości 
Website Security Test